top of page
Visual storytelling project and spiritual blog, The Humantra Official web site Background image
Aslan

(23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan

Zodyak’ın 12 burcundan beşinci burç olan Aslan burcunun döngüsü her yılın 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Aslan burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Aslan burcunu ziyaret ederek ateş enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Aslan burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Aslan burcunun kişisel özellikleri

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. Aslan burcu dört sabit burçtan biridir; diğer dört sabit burç ise Boğa, Akrep ve Kova’dır. Bu burçlar her mevsimin ortasına denk gelir. Bunlar dengeleyici burçlardır; kendilerine bir amaç belirler ve sonra da inşa etmeye başlarlar. Öncü burçların öne attığı heyecanlı fikirleri alır, bunları somut bir şeye dönüştürürler.


Aslan burcu ateş elementiyle yönetilen üç burçtan biridir (diğer ikisi Koç ve Yay’dır). Zodyak’ın ikinci ateş burcu Aslan olduğu için, Aslan burcunun sıcaklığı, bir kıvılcımı herkesin hissettiği büyük bir yangına dönüştürür. Pek çok Aslan burcu doğuştan sanatçı ve liderdir. Aslan burcu gezegen döngüsünün etkisi altındayken hepimiz sahne ışıklarını üzerimize çekme arzusuyla yanıp tutuşuruz. Aynı zamanda insanların damarına basan, fazla talepkâr, patronluk taslayarak insanları çıldırtan kişilere dönüşebiliriz.


Ateş elementine bağlı olan Aslan burcu cana yakın ve hayat doludur; her zaman gülmeye ve güzel zaman geçirmeye çalışır. En zor problemleri bile çözebilecek bir zekâya sahip olabilen Aslan burcu pek çok karmaşık durumun çözümünde kolaylıkla inisiyatif alır. Evrenimizin merkezinde duran Güneş tarafından yönetilen Aslanlar öz farkındalık arayışı içindedirler ve egoları sürekli olarak büyür (Güneş de egoyu ve maskülen enerjiyi temsil etmektedir). Arzularının ve kişiliklerinin farkında oldukları için ihtiyaç duydukları her şeyi kolayca isteyebilirler ama bir o kadar kolayca da başka insanların ihtiyaçlarını görmezden gelebilirler. Bir Aslan burcu kazanımlarına ve diğer insanların bu kazanımları nasıl gördüğüne çok kafayı takarsa kolay lokma haline gelir, çabucak alaşağı edilebilir.


Aslan enerjisi doğal olarak dışavurumcu ve şaşaalıdır. Bizi en çok istediğimiz projelerimiz ve sevdiklerimiz konusunda koruyucu kılar. Yüreğimiz tarafından yönetilmemizi sağlar. Aslan burcu gezegen geçişi sırasında arzularımızın şaşaasına teslim olur, dışavurumcu hale gelebiliriz. Aslan enerjisi etrafımızdaki insanları hor görmemize, bir gruptaki her bireyin değerli olduğunu unutmamıza sebep olabilir. Yine de Aslan sezgilerini güçlü bir liderliğe sevk edebilir ve herkesin gün ışığından nasiplenmesine izin verebiliriz. Doğru kullanıldığında Aslan enerjisi diğer insanları uyandırır, canlandırır ve güçlendirir.

Aslan burcu kadını

Aslan burcu kadını – Aşk

Ateş elementine bağlı olan Aslan burcu kadını tutkulu ve cana yakındır; duygularını kolaylıkla ve açık bir biçimde gösterir. Âşık oldukları zaman sevdikleri kişiye karşı eğlenceli, sadık ve oldukça cömert olurlar. Avının peşinde bir aslan kadını dişli bir biridir, avıyla arasına giren herhangi bir şeyi ortadan kaldırmasını bilir.


Aslan burcu kadını – Cinsellik

Aslan kadınları romansın dilini çok iyi bildikleri için cinsellikleri oldukça içgüdüsel olabilir. Fiziksel dünyaya sıkı sıkı tutunan Aslan kadınlarının bedenleri ve cinsellikleri özgüvenli ve güçlüdür. Hiçbir zaman isteklerinden, zevklerinden ve seksten utanmadıkları için aşırı iffetli olmaktan hazzetmezler. İnsan vücudundan, bu vücutla yapılabilecek eğlenceli, tuhaf ve harika şeylerden utanıyorsanız bu vahşi kedi size günün sonunda hepimizin sadece birer hayvan olduğunu hatırlatmanın dahiyane bir yolunu bulacaktır.


Aslan burcu kadını – İlişkiler

Hemen hemen tüm ilişkilerinde lider rolünü üstlenirler; bağımsızlık ve inisiyatif alma ihtiyaçlarına sıkı sıkıya tutunurlar. Bu durum partnerlerini zaman zaman yorabilir, bilhassa Aslan burcu kadını kendi isteklerini dayatıp burunlarını sokmamaları gereken işlere burunlarını sokmaya başladıkları zaman can sıkıcıdır. Aslan kadının öz farkındalığı yüksek, makul ve onun kadar zeki biriyle birlikte olması gerekmektedir. Ayrıca bu kişinin kendilerini ifade etme ve kendileri için savaşma gücü yüksek olmalıdır, yoksa Aslan’ın güneşi onları kavurabilir.


Aslan burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Parlak koyu renkler, güçlü saçlar, stiletto ayakkabılar… Çoğu Aslan kadını gücüne vurgu yapan bu tarz şeylerle dikkatleri üzerine çekmeyi sever; hepsi bu kadar iddialı olmasa da çok konuşulacak türden sıra dışı şeyler giymeyi severler.


Aslan kadını hakimiyet alanı olan evinin her santimetrekaresini dekore etmeye bayılır. Yaşadığı yerde sadece bir süreliğine de kalsa bunun için zaman harcamayı sever.


Aslan burcu kadınına ne hediye alınır?

Aslan kadını lükse düşkündür; parlak renkli, mücevherli, gösterişli giysileri sever. Ne kadar çok mücevher varsa o kadar iyidir; ister yapay elmas olsun ister Swarovski kristali. Her ne kadar gerçek taşları daha çok sevse de tasarımı özgün ve şatafatlı olan her şeyi sevecektir.

Aslan burcu erkeği

Aslan burcu erkeği – Aşk

Aslan erkeği romantik ilişkilerinde kral muamelesi görmeyi ister; bu onun narsisist olduğu değil, öz saygısı yüksek bir insan olduğu anlamına gelir. Onunla yapacağınız planlar her zaman büyük ve heyecanlı olacaktır. Aslan erkeği âşık olduğunda çokça hediye verir ve bu hediyelerin çoğu pahalı şeylerdir. Onunla birlikte olmak isteyen herhangi biri kraliyet ailesine girmeyi hak ettiğini kanıtlamalıdır. Aslan erkeği iltifat almayı da sever; her ne kadar özgüvenli görünseler de sevdiklerinin yanındayken güvende hissedebilmek için övülme ihtiyacı duyar.


Aslan burcu erkeği – Cinsellik

Aslan erkekleri, sevginin sıcaklığını, yoğun bir ilişkinin ateşini hissetmek isteyen tutkulu ve eğlenceli sevgililerdir. Aslan erkeklerine göre seks son derece önemlidir ve kendilerini dokunarak ifade ederler. Herkesin içinde sevgisini göstermesine de hazırlıklı olun çünkü Aslan erkeği sadece ellerinizi tutmakla yetinmeyecektir.


Aslan burcu erkeği – İlişkiler

Bir Aslan erkeğini çileden çıkarmanın birinci yolu onu görmezden gelmektir. Süslü sözler sarf ederek etkileyiciliğini artırmaya çalışır ama bu da en fazla beş dakika sürer. Kısa süre sonra, ölü taklidi yapan fareyle oynamaktan sıkılan kedi gibi ilgisini kaybedecektir. Bu büyük kediyi kendinize çekmek istiyorsanız onun mükemmelliğine hayran olduğunuzu gösterin ve bol bol iltifat edin.


Aslan burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Aslan erkeği bulunduğu her yerde ilgi odağı olmayı sever. Enerjik, neşeli ve biraz çocuksu olan Aslan erkekleri hayatta olduklarını hissetmeyi severler ve coşkularını birlikte zaman geçirdikleri insanlarla paylaşmanın bir yolunu bulurlar. Canlı ve büyüleyici kişilikleri son derece çekicidir.


Aslan erkeğine ne hediye alınır?

Epey gurme olan Aslan erkekleri, pişirmeyi sevmeseler de iyi yemek yemeyi severler. Pek çok kişi tarafından beğenilen güzel bir restoranda iyi bir akşam yemeği güzel bir seçenek olabilir; tabii daha önce binlerce kez gitmediği bir yerse. Aslan erkekleri sıra dışı olmayı tercih ettikleri için dünya mutfağından farklı yemekler yapan bir restorana götürebilirsiniz.


Aslan erkekleri gösterişçi ve kurumludurlar, dışarıdan nasıl göründüklerine önem verirler. Bu yüzden saç bakım ürünleri, tıraş ürünleri de güzel bir seçenek olabilir.

Aslan burcunun burç uyumu

Aslan burcunun en iyi anlaştığı burçlar


Yay – Aslan uyumu

Her ikisi de dinç, coşkulu ve eğlence düşkünü burçlardır; macerayı ve özgürlüğü severler, hayat doludurlar. Birbirlerinin çıtasını yeni bir düzeye çıkarırlar. İkisinin de cinsel gücü yüksektir; seksi birbirleriyle bağ kurmanın ve vakit geçirmenin bir yolu olarak görürler. Hayatın pek çok önemli meselesinde uzlaşırlar.


Koç – Aslan uyumu

Koç burcuyla Aslan burcunun mizaçları birbirine çok benzer. Her ikisi de tutkulu, enerjik ve biraz bencildir ama birbirlerine saygı duymaya özen gösterdikleri müddetçe güzel bir ilişki yaşarlar. Her ikisi de cinselliği sevdiği için cinsel hayatları ilişkilerinde aralarındaki bağları güçlendiren bir role sahip olacaktır.


İkizler – Aslan uyumu

Her ikisi de hayata coşku ve belli bir zevkle yaklaşır. Her ne kadar farklı noktalarda dursalar da (İkizler aklıyla, Aslan yüreğiyle hareket eder), Aslan’ın doğal sıcaklığı İkizler’in alaycılığını dengelerken İkizler’in eğlenceye düşkünlüğü Aslan’ın doğal neşesini cezbeder. Birlikte oldukları her an harika zaman geçirirler.


Aslan burcunun anlaşamadığı burçlar


Oğlak – Aslan uyumu

Oğlak ve Aslan kadar birbirine zıt olan pek az burç vardır. Farklı dillerden konuşurlar ve çok az konuda anlaşırlar. Oğlak’ın hayal gücü eksikliği tutkulu, sanatçı ruhlu Aslan’ı hayal kırıklığına uğratırken Aslan’ın itkiselliği muhafazakâr Oğlak’ı irrite eder. Söz konusu cinsellik olduğunda da yine zıt noktalarda oldukları için uyum sağlayamazlar.


Boğa – Aslan uyumu

Bu iki burç para mevzularında pek çok sorun yaşar. Boğa burcu tutumluluğu, geleceğe hazırlık yapmayı severken Aslan burcu şimdide yaşayıp para harcamayı tercih eder. Ayrıca sevgilerini gösterme biçimleri de birbirinden farklıdır; Boğa burcu, bencil Aslan burcunun veremeyeceği bir teslimiyet beklerken Aslan burcu da ihtiyaç duyduğu hayranlığı Boğa burcundan göremez.


Akrep – Aslan uyumu

Her ikisi de son derece güçlü kişiliklere sahiptir ama o kadar farklıdırlar ki birlikte olmayı beceremezler. Aslan, Akrep’in duygusal yoğunluğunu ve kıskançlık krizlerini dayanılmaz bulurken Akrep de Aslan’ın uçarılığından hoşlanmayacaktır. Her ne kadar ikisi de anlaşmaya açık olduklarında birliktelikleri devam edebilse de ortak nokta bulmaları epey zordur.


Belirsizler


Aslan – Aslan uyumu

İki Aslan pek çok açıdan şahane olabilir. Övgü ve hayranlık hususunda almak kadar vermeyi de öğrenebilirseler oldukça eğlenceli ve sevgi dolu bir birliktelik olabilir. Cinsel açıdan da son derece uyumlu bir birliktelik olacaktır. Lakin “hep bana”cı tutumlarının ilişkiyi ele geçirmesine müsaade ederlerse ilişkileri fırtınalı ve kavgalı bir güç mücadelesine dönüşebilir.


Kova – Aslan uyumu

Her ikisinin de büyük hayalleri vardır ve hayattan büyük şeyler beklerler. Bununla birlikte meselelere yaklaşımları epey farklıdır. İçten, insancıl Kova, Aslan’ın benmerkezci tavırlarından hoşlanmayacaktır. İlgi odağı olmayı seven Aslan da Kova’nın zaman zaman uzaklaşma eğilimini sevmeyecektir. Yine de geçinmeye meyillilerse farklılıklarının işe yaramasını da sağlayabilirler.

Aslan burcuna uygun meslekler

Aslanlar son derece enerjiktir ve çoğu zaman meşgul insanlardır. İstekli, yaratıcı ve iyimser insanlar olan Aslanlar işlerine bağlandıkları zaman her şeyi yaparlar. Onlar için en uygun seçenek, kendi kendilerinin patronu olmaktır. “Aslanlar, profesyonel sporcu, model, mimar, otel yöneticisi, politikacı, animatör, rehber, reklamcı, oyuncu, borsacı, halkla ilişkiler uzmanı, organizatör, cerrah, yönetmen olabilirler.”

Aslan burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos) özellikleri

Sembolü: Aslan

Elementi: Ateş

Niteliği: Sabit

Yönetici gezegeni: Güneş

Renk: Altın sarısı, sarı, turuncu

Gün: Pazar

Uğurlu sayılar: 1, 3

Uğurlu taşları: Akik, Kehribar, Oniks, Topaz taşı, Kaplangözü

Vücutta tekabül ettiği yer: Kalp, üst sırt, omurga

Olumlu özellikleri: Cesur, kibar, cömert, sadık, koruyucu, dobra, eğlenceli

Olumsuz özellikleri: Küstah, müsrif, özensiz, taş kalpli, kıskanç, saldırgan

En sevdiği şeyler: Kameralar, şarkı söylemek, yakınlık kurmak, iltifat, güzel kıyafetler, tiyatro, pahalı şeyler, tatiller

Nefret ettiği şeyler: Görmezden gelinmek, yavan yemekler, yalnız kalmak, vedalar, kral-kraliçe muamelesi görmemek

Gizli tutkuları: Dünyayı yönetmek

Güçlü yanları: Yaratıcı, tutkulu, cömert, cana yakın, neşeli, esprili olmaları

Zayıf yanları: Küstah, inatçı, benmerkezci, tembel, katı olmaları

Interested in horoscope? If your answer is yes, you can reach us.

bottom of page