top of page
Visual storytelling project and spiritual blog, The Humantra Official web site Background image
Sağlık sorunlarının küresel tartışmanın ön saflarında olduğu bir zamanda, rehberlik için yıldızlara bakmak doğaldır. Ancak göklerde bir krizin kanıtını bulmak, yalnızca yerde gördüklerimizi gerçek zamanlı olarak doğruladığından, her günkü olayları nasıl ele aldığımızın bize yetki verdiğini hatırlamak değerlidir. Belki de kendinizi tuhaf öz bakım rutinlerine tek başına başvururken bulmuşsunuzdur veya dinlenmek için daha derin bir ilişki geliştirmişsinizdir. Hepimiz, stres ve kaygının bağışıklık sistemine zarar vermesini engellemenin yollarını keşfettik ve büyük olasılıkla, sağlık uygulamalarınız ile asteroid Hygeia'nın doğum haritanıza yerleştirilmesi arasında bazı ilginç paralellikler var.

Yunan ve Roma mitolojisinde Hygeia, tıp tanrısı Asklepius'un kızıydı, bir personelin etrafına dolanmış tek bir yılan sembolü ambulansları süslüyor ve Dünya Sağlık Örgütü logosunun içine yerleştirilmiş. Sağlık ve iyileştirme yönlerini temsil eden beş kız kardeşten biri olan Hygeia’nın alanı koruyucu hekimlikti: Bir kez hastalığı kaptıktan sonra iyileştirmek yerine, hastalıklardan kaçınmak için fiziksel ve zihinsel bedenlere nasıl bakılacağı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tarikatının en çok belgelenmiş kanıtı, MÖ 430'da 80.000'den fazla insanı öldüren Atina Vebası'nı takip eden yıllara dayanıyor. Yüzyıllar boyunca tutarlı ibadete rağmen, neye benzediğine dair çok az tasvir ve adına heykeller var. Belki de en ünlü temsili Gustav Klimpt’in Tıp adlı tablosundadır. Viyana Üniversitesi için görevlendirilen Hygeia, belirgin şekilde turuncu ve altın renginde giyinmiş, kolunun etrafına bir yılan dolanmış olarak duruyor.

"Hijyen" kelimesi isminden türemiştir, ancak elleri yıkamak gibi temel sanitasyonun ötesine uzanmaktadır. Tanrıça Hygeia, vücut ve zihin içindeki hassas flora ve faunanın dengesini koruyarak sağlam bir karar verdi. Her gün yaptığımız küçük şeyleri yönetir - yeterince su içmek, iyi bir gece uykusu almak, derin nefes almak - ki bunlar genellikle gözden kaçar.

1849'da keşfedilen asteroid Hygeia, güneş sistemimizdeki dördüncü en büyük asteroittir ve güneşin yörüngesinde dönmesi beş buçuk yıldan biraz fazla zaman alır. Yakındaki gezegenlerin Jüpiter ve Satürn'ün çekim kuvveti nedeniyle, gökbilimciler Hygeia'nın yörüngesinin zamanla rastgele değişikliklere maruz kaldığını hesaplıyor. Astrolojik olarak yorumlandığında, sağlık bilinci (Hygeia) genellikle idealizm (Jüpiter) ve muhafazakarlık (Satürn) arasındaki artı işaretine takılır. Diyet, egzersiz, ilaç ve aşı, meditasyon veya felsefe gibi önleyici tedbirler uygulayarak “sağlıklı” olmanın anlamı, egemen kültürel paradigmaya göre dalgalanmaktadır.

Günün doktrini ne olursa olsun, Hygeia’nın arketipi bilim ve duyarlılığı birleştirir. Doğum haritasındaki yerini anlamak, sağlıklı yaşam seçimleri yapmamıza yardımcı olur. Olumlu yönden bakıldığında ileri görüşlü öz farkındalığın yanı sıra, hastalığın (kelimenin tam anlamıyla, rahatsızlık) veya hatta hipokondrinin olumsuz yönden bakıldığında nasıl ortaya çıkabileceğini göstermektedir. Hygeia'nın diş hekimliği veya diğer hijyenik bilimler, beslenme, fiziksel uygunluk, ekoloji, koruma ve bütünsel şifa yöntemlerinde çalışanların çizelgelerinde güçlü bir varlığa sahip olduğu kaydedildi.

İşaret ve eve göre natal Hygeia yerleştirme açıklamaları için aşağıya bakın. 

TABELA VE BOYUTA GÖRE DOĞAL HARİTADA ASTEROİD HİJYENİN ANLAMI
Koç veya ilk evde: Bu bireyler için, biçimlendirici yıllarında hastalık yaşamak veya bir başkasının sağlık krizine tanık olmak kişiliği tanımlayan hale gelir. Özerkliklerini kaybetmekle eşdeğer gördükleri önleyici bakımı ihmal etmenin sonuçlarına katlandıktan sonra, kişisel uygunluklarının doğrudan sahipliğini üstlenirler, farklı modaliteler keşfederler ve sağlık hedeflerini sürekli güncellerler. Kimlikleri de yukarıdaki bölümde listelenen mesleklere bağlanabilir.

Boğa burcu veya ikinci evde: Bu Hygeia, sağlıklı yaşam deneyimlerini zarif ve genellikle pahalı zevkleri için düzenler. Aromaterapi ve masaj gibi duygusal ruh hali artırıcılara ilgi duyan bu bireyler vücutlarıyla uyum içindedir ve içgüdüsel olarak bir şeyin "kapalı" olduğunu bilirler. Bu genellikle onları sağlıklı beslenmeye yatkın hale getirse de, stresli olduklarında aşırı şımartmak onları uyuşuk hissetmelerine neden olabilir. Pazarlık markalı vitaminlerle yetinmeyi planlamadıkları sürece cüzdanlarına da göz kulak olmaları gerekir.

İkizler burcu veya üçüncü evde: Bu bireyler, bulmacalar, zeka oyunları ve güncel olayları takip ederek keskin kalarak akıllara bir prim koyarlar. Öz bakım alanı genellikle çok duygusaldır ve artık "onlar hakkında düşünmek zorunda kalmamak" için tüm doktor randevularıyla aynı anda ilgilenmeye çalışırken kendilerini zayıf hissedebilirler. Zihinlerine yaptıkları gibi bedenlerine de aynı sevgiyi vermeyi hatırlamaları gerekir.

Yengeç veya dördüncü evde: Hygeia'nın bu yerleşimi evde rahattır ve zihni kış uykusuna yatıştırır. Aile ve yakın arkadaşlarla zaman geçirmek hayati önem taşır, ancak bu çok empatik bir yerleştirme olduğundan, başkalarının psişik enerjisini emmekten kaçınmak için denge gereklidir. Bu kaygıyı ortadan kaldırabilir. Bu bireyler kendilerine ait olmayan yükleri üstlenerek dengelerini bozmamak için dikkatli olmalıdır.

Aslan veya beşinci evde: Bu bireyler stresli enerjiyi sanatsal arayışlara yönlendirirler. Sağlık, boş zaman etkinliklerine erişime bağlı olarak kazanılan veya kaybedilen bir oyun gibi hissedilebilir. Bunlar sanat, müzik, komedi, çocuklarla veya hayvanlarla vakit geçirmeyi veya ruhla savaşmaktan çok stratejiye daha fazla vurgu yapan sporları içerebilir. Onların dezavantajları, kumar oynamak veya akılsız eğlenceler yapmak gibi ahlaksızlıklardır. O anda kendilerini iyi hissetmelerine rağmen, bu "hızlı düzeltmeler" genellikle çözdüklerinden daha fazla sorun yaratır.

Başak veya altıncı evde: Görünüşe bakılırsa, bu en uygun yerleştirmedir, ancak arınma burcundaki Hygeia, sağlık için bir prim anlamına gelmez. Bu bireyler günlük rutinleri sağlıklı yaşam eylemleri olarak görürler, ancak bazı rutinler yorucu veya gereksiz olabilir. Bu Hygeia alışkanlığa fazla takılabilir, bu yüzden ritüellerini kaçırma düşüncesi, onu üstlenmenin rahatlamasından daha fazla stres yaratır. Kişi bütünsel bir sağlık rejimine sahip olabileceği ancak yine de yemek yemeyi unutabileceği için önceliklerine dikkat etmelidirler.

Terazi veya yedinci evde: Bu Hygeia yerleşiminin dengesi, içsel bir uyum duygusuna bağlıdır. Bu belirsiz geliyorsa, öyle! Bu bireyler, bulana kadar kendilerini neyin sağlıklı ve kaygısız tutacağını nadiren bilirler, muhtemelen kazara tökezleyerek veya bir arkadaşları tarafından bir teknik, sınıf veya sağlık uzmanına yönlendirilirler. Genellikle şansın kanatlarında uçup gittiklerini düşündükleri için, başkalarının fikirlerine güvenmeden kararlı ve sorumlu seçimler yapmayı öğrenmeleri gerekir. Ancak o zaman refahlarının kontrolünün ellerinde olduğunu hissederler.

Akrep veya sekizinci evde: Seks burada bariz bir aktivite gibi görünse de, bu bireyin ihtiyaç duyduğu saf salıverme değildir - korkularla yüzleşmek, bağışıklık sisteminin gelişmesine yardımcı olur. Risk aldıklarında kendilerini güçlü hissederler ve güçlü hissettiklerinde sağlıklı hissederler. Duyarlı ruhlar, bu bireyler, hayali sağlık korkuları gölgeleme gibi paranoyaya maruz kalırlar. Sezgilerine güvenmek zihin-beden bağlantısını senkronize eder ve iyilikleri yerine oturur. Önce güvenlikle ilgili nelere dikkat edilmelidir!

Yay burcu veya dokuzuncu evde: Bu bireyler yeni yerlere kolayca alışırlar, çünkü memleket hasreti ve kültür şoku onları daha az etkiler. İç istikrar için barometreleri, yeni fikirlere ve felsefelere sürekli maruz kalmaya dayanır ve yabancı kültürlerin sağlıklı yaşam uygulamalarını benimsemeye daha yatkındırlar. Hareketlilik onların arkadaşları olduğu için, gelenekle sınırlandırıldıklarında veya büyümelerine uygun olmayan ortamlarda kök salmaya zorlandıklarında strese girerler.

Kova veya on birinci evde: Bu bireyler, diğerlerini neyin motive ettiğini gözlemleyerek zamanla sağlıklı yaşam yaklaşımlarını geliştirirler. Yöntemleri veya yöntemleri görünüşte mantık dışı olsa bile, kendilerini sağlık bilincine sahip insanlardan oluşan bir ağla çevrelemeleri en iyisidir. Bu yerliler, yeni bilgilere maruz kaldıklarında ne kadar emici olduklarının farkında olmalıdır. Akıllarını ve bedenlerini ihmal edenlerin yanında bilinçsiz dayanışma nedeniyle benzer tuzaklara düşebilirler.

Balık veya on ikinci ev: Bu bireyler perde arkası veya özel sağlık aktivitelerine çekilir. Bu, dua gibi inanç temelli uygulamalardan günlük tutup günlük olayları yansıtmaya, tarot ve evet, astroloji gibi ezoterik kehanetlere kadar her şey anlamına gelebilir. Bu insanlar iyi bir gece uykusuna ihtiyaç duyarlar çünkü REM döngüsü yoluyla stresten kurtulurlar ve genellikle gelecekteki tesadüfi alametleri belirtmek için rüyalarının kodunu çözmede mükemmeldirler.

Asteroit

Hijya

Sağlık sorunlarının küresel tartışmanın ön saflarında olduğu bir zamanda, rehberlik için yıldızlara bakmak doğaldır. Ancak göklerde bir krizin kanıtını bulmak, yalnızca yerde gördüklerimizi gerçek zamanlı olarak doğruladığından, her günkü olayları nasıl ele aldığımızın bize yetki verdiğini hatırlamak değerlidir. Belki de kendinizi tuhaf öz bakım rutinlerine tek başına başvururken bulmuşsunuzdur veya dinlenmek için daha derin bir ilişki geliştirmişsinizdir. Hepimiz, stres ve kaygının bağışıklık sistemine zarar vermesini engellemenin yollarını keşfettik ve büyük olasılıkla, sağlık uygulamalarınız ile asteroid Hygeia'nın doğum haritanıza yerleştirilmesi arasında bazı ilginç paralellikler var.

Yunan ve Roma mitolojisinde Hygeia, tıp tanrısı Asklepius'un kızıydı, bir personelin etrafına dolanmış tek bir yılan sembolü ambulansları süslüyor ve Dünya Sağlık Örgütü logosunun içine yerleştirilmiş. Sağlık ve iyileştirme yönlerini temsil eden beş kız kardeşten biri olan Hygeia’nın alanı koruyucu hekimlikti: Bir kez hastalığı kaptıktan sonra iyileştirmek yerine, hastalıklardan kaçınmak için fiziksel ve zihinsel bedenlere nasıl bakılacağı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tarikatının en çok belgelenmiş kanıtı, MÖ 430'da 80.000'den fazla insanı öldüren Atina Vebası'nı takip eden yıllara dayanıyor. Yüzyıllar boyunca tutarlı ibadete rağmen, neye benzediğine dair çok az tasvir ve adına heykeller var. Belki de en ünlü temsili Gustav Klimpt’in Tıp adlı tablosundadır. Viyana Üniversitesi için görevlendirilen Hygeia, belirgin şekilde turuncu ve altın renginde giyinmiş, kolunun etrafına bir yılan dolanmış olarak duruyor.

"Hijyen" kelimesi isminden türemiştir, ancak elleri yıkamak gibi temel sanitasyonun ötesine uzanmaktadır. Tanrıça Hygeia, vücut ve zihin içindeki hassas flora ve faunanın dengesini koruyarak sağlam bir karar verdi. Her gün yaptığımız küçük şeyleri yönetir - yeterince su içmek, iyi bir gece uykusu almak, derin nefes almak - ki bunlar genellikle gözden kaçar.

1849'da keşfedilen asteroid Hygeia, güneş sistemimizdeki dördüncü en büyük asteroittir ve güneşin yörüngesinde dönmesi beş buçuk yıldan biraz fazla zaman alır. Yakındaki gezegenlerin Jüpiter ve Satürn'ün çekim kuvveti nedeniyle, gökbilimciler Hygeia'nın yörüngesinin zamanla rastgele değişikliklere maruz kaldığını hesaplıyor. Astrolojik olarak yorumlandığında, sağlık bilinci (Hygeia) genellikle idealizm (Jüpiter) ve muhafazakarlık (Satürn) arasındaki artı işaretine takılır. Diyet, egzersiz, ilaç ve aşı, meditasyon veya felsefe gibi önleyici tedbirler uygulayarak “sağlıklı” olmanın anlamı, egemen kültürel paradigmaya göre dalgalanmaktadır.

Günün doktrini ne olursa olsun, Hygeia’nın arketipi bilim ve duyarlılığı birleştirir. Doğum haritasındaki yerini anlamak, sağlıklı yaşam seçimleri yapmamıza yardımcı olur. Olumlu yönden bakıldığında ileri görüşlü öz farkındalığın yanı sıra, hastalığın (kelimenin tam anlamıyla, rahatsızlık) veya hatta hipokondrinin olumsuz yönden bakıldığında nasıl ortaya çıkabileceğini göstermektedir. Hygeia'nın diş hekimliği veya diğer hijyenik bilimler, beslenme, fiziksel uygunluk, ekoloji, koruma ve bütünsel şifa yöntemlerinde çalışanların çizelgelerinde güçlü bir varlığa sahip olduğu kaydedildi.

İşaret ve eve göre natal Hygeia yerleştirme açıklamaları için aşağıya bakın.

TABELA VE BOYUTA GÖRE DOĞAL HARİTADA ASTEROİD HİJYENİN ANLAMI
Koç veya ilk evde: Bu bireyler için, biçimlendirici yıllarında hastalık yaşamak veya bir başkasının sağlık krizine tanık olmak kişiliği tanımlayan hale gelir. Özerkliklerini kaybetmekle eşdeğer gördükleri önleyici bakımı ihmal etmenin sonuçlarına katlandıktan sonra, kişisel uygunluklarının doğrudan sahipliğini üstlenirler, farklı modaliteler keşfederler ve sağlık hedeflerini sürekli güncellerler. Kimlikleri de yukarıdaki bölümde listelenen mesleklere bağlanabilir.

Boğa burcu veya ikinci evde: Bu Hygeia, sağlıklı yaşam deneyimlerini zarif ve genellikle pahalı zevkleri için düzenler. Aromaterapi ve masaj gibi duygusal ruh hali artırıcılara ilgi duyan bu bireyler vücutlarıyla uyum içindedir ve içgüdüsel olarak bir şeyin "kapalı" olduğunu bilirler. Bu genellikle onları sağlıklı beslenmeye yatkın hale getirse de, stresli olduklarında aşırı şımartmak onları uyuşuk hissetmelerine neden olabilir. Pazarlık markalı vitaminlerle yetinmeyi planlamadıkları sürece cüzdanlarına da göz kulak olmaları gerekir.

İkizler burcu veya üçüncü evde: Bu bireyler, bulmacalar, zeka oyunları ve güncel olayları takip ederek keskin kalarak akıllara bir prim koyarlar. Öz bakım alanı genellikle çok duygusaldır ve artık "onlar hakkında düşünmek zorunda kalmamak" için tüm doktor randevularıyla aynı anda ilgilenmeye çalışırken kendilerini zayıf hissedebilirler. Zihinlerine yaptıkları gibi bedenlerine de aynı sevgiyi vermeyi hatırlamaları gerekir.

Yengeç veya dördüncü evde: Hygeia'nın bu yerleşimi evde rahattır ve zihni kış uykusuna yatıştırır. Aile ve yakın arkadaşlarla zaman geçirmek hayati önem taşır, ancak bu çok empatik bir yerleştirme olduğundan, başkalarının psişik enerjisini emmekten kaçınmak için denge gereklidir. Bu kaygıyı ortadan kaldırabilir. Bu bireyler kendilerine ait olmayan yükleri üstlenerek dengelerini bozmamak için dikkatli olmalıdır.

Aslan veya beşinci evde: Bu bireyler stresli enerjiyi sanatsal arayışlara yönlendirirler. Sağlık, boş zaman etkinliklerine erişime bağlı olarak kazanılan veya kaybedilen bir oyun gibi hissedilebilir. Bunlar sanat, müzik, komedi, çocuklarla veya hayvanlarla vakit geçirmeyi veya ruhla savaşmaktan çok stratejiye daha fazla vurgu yapan sporları içerebilir. Onların dezavantajları, kumar oynamak veya akılsız eğlenceler yapmak gibi ahlaksızlıklardır. O anda kendilerini iyi hissetmelerine rağmen, bu "hızlı düzeltmeler" genellikle çözdüklerinden daha fazla sorun yaratır.

Başak veya altıncı evde: Görünüşe bakılırsa, bu en uygun yerleştirmedir, ancak arınma burcundaki Hygeia, sağlık için bir prim anlamına gelmez. Bu bireyler günlük rutinleri sağlıklı yaşam eylemleri olarak görürler, ancak bazı rutinler yorucu veya gereksiz olabilir. Bu Hygeia alışkanlığa fazla takılabilir, bu yüzden ritüellerini kaçırma düşüncesi, onu üstlenmenin rahatlamasından daha fazla stres yaratır. Kişi bütünsel bir sağlık rejimine sahip olabileceği ancak yine de yemek yemeyi unutabileceği için önceliklerine dikkat etmelidirler.

Terazi veya yedinci evde: Bu Hygeia yerleşiminin dengesi, içsel bir uyum duygusuna bağlıdır. Bu belirsiz geliyorsa, öyle! Bu bireyler, bulana kadar kendilerini neyin sağlıklı ve kaygısız tutacağını nadiren bilirler, muhtemelen kazara tökezleyerek veya bir arkadaşları tarafından bir teknik, sınıf veya sağlık uzmanına yönlendirilirler. Genellikle şansın kanatlarında uçup gittiklerini düşündükleri için, başkalarının fikirlerine güvenmeden kararlı ve sorumlu seçimler yapmayı öğrenmeleri gerekir. Ancak o zaman refahlarının kontrolünün ellerinde olduğunu hissederler.

Akrep veya sekizinci evde: Seks burada bariz bir aktivite gibi görünse de, bu bireyin ihtiyaç duyduğu saf salıverme değildir - korkularla yüzleşmek, bağışıklık sisteminin gelişmesine yardımcı olur. Risk aldıklarında kendilerini güçlü hissederler ve güçlü hissettiklerinde sağlıklı hissederler. Duyarlı ruhlar, bu bireyler, hayali sağlık korkuları gölgeleme gibi paranoyaya maruz kalırlar. Sezgilerine güvenmek zihin-beden bağlantısını senkronize eder ve iyilikleri yerine oturur. Önce güvenlikle ilgili nelere dikkat edilmelidir!

Yay burcu veya dokuzuncu evde: Bu bireyler yeni yerlere kolayca alışırlar, çünkü memleket hasreti ve kültür şoku onları daha az etkiler. İç istikrar için barometreleri, yeni fikirlere ve felsefelere sürekli maruz kalmaya dayanır ve yabancı kültürlerin sağlıklı yaşam uygulamalarını benimsemeye daha yatkındırlar. Hareketlilik onların arkadaşları olduğu için, gelenekle sınırlandırıldıklarında veya büyümelerine uygun olmayan ortamlarda kök salmaya zorlandıklarında strese girerler.

Kova veya on birinci evde: Bu bireyler, diğerlerini neyin motive ettiğini gözlemleyerek zamanla sağlıklı yaşam yaklaşımlarını geliştirirler. Yöntemleri veya yöntemleri görünüşte mantık dışı olsa bile, kendilerini sağlık bilincine sahip insanlardan oluşan bir ağla çevrelemeleri en iyisidir. Bu yerliler, yeni bilgilere maruz kaldıklarında ne kadar emici olduklarının farkında olmalıdır. Akıllarını ve bedenlerini ihmal edenlerin yanında bilinçsiz dayanışma nedeniyle benzer tuzaklara düşebilirler.

Balık veya on ikinci ev: Bu bireyler perde arkası veya özel sağlık aktivitelerine çekilir. Bu, dua gibi inanç temelli uygulamalardan günlük tutup günlük olayları yansıtmaya, tarot ve evet, astroloji gibi ezoterik kehanetlere kadar her şey anlamına gelebilir. Bu insanlar iyi bir gece uykusuna ihtiyaç duyarlar çünkü REM döngüsü yoluyla stresten kurtulurlar ve genellikle gelecekteki tesadüfi alametleri belirtmek için rüyalarının kodunu çözmede mükemmeldirler.

Interested in astrology? If your answer is yes, you can reach us.

bottom of page