top of page
The humantra webpage background image
Ermiş

Ana Arkana

Ermiş

Ermiş Kartı Anlamı

Tarot'taki ermiş kartı, iç gözlem, ruh arama, analiz ve kendini yansıtma kartıdır. Bunun bir sosyalleşme veya eylem zamanı değil, barış ve yalnızlık zamanı olduğunu gösterir. Bu kartın temel sembolü, kısır bir manzarada elinde bir fener taşıyan cüppeli bir adam veya keşiş.

Düz Ermiş Kartı Anlamı

Ermiş kartı bir Tarot okumasında dik olduğunda, öğüt, iç güç, basiret, dikkat, uyanıklık, sabır ve çekilmeyi sembolize eder. Ne görebildiğinizi göremeyen insanlarla sabırsız olabilirsiniz ve yalnız kalma arzunuz olabilir. Derine dalıyor ve kendiniz için bir şeyler buluyorsunuz. Bu, şu anda gerekli olan öz-yansımayı yapmak için yalnız olmanız gerektiği anlamına gelebilir.

Ters Ermiş Kartı Anlamı

Ermiş kartı bir Tarot okumasında ters çevrildiğinde, dürüstlük, acelelik, kızarıklık ve aptallık ve olgunlaşmamışlık eylemlerini sembolize eder. Toplumdan çok çekilmiş olabilirsiniz ve çaresizce başkalarının şirketine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayrıca, şu anda yalnız kalmaya çok odaklanmanıza rağmen, hâlâ dahili ve harici olarak gerçek sorunlarınızla uğraşmaktan kaçındığınızı gösterebilir.

Ermiş Kartı Aşk Anlamı

Tarot aşk okumasındaki ermiş kartı yeni bir başlangıcın göstergesidir. Bekarsanız ve yakın zamanda geri çekildiyseniz (belki de önceki kalp krizinden dolayı), sonunda kalbinizi oraya geri koymaya hazırsınız. Bir ilişkiniz varsa, bu sizin ve eşinizin birbirinize odaklanmanız gerektiği anlamına gelebilir. Bağımsızlık iyidir, ama birlikte olmanızın bir nedeni vardır.

Interested in tarot readings? If your answer is yes, you can reach me.

bottom of page