Mahkeme

Ana Arkana

Mahkeme

Mahkeme Kartı Anlamı

Bu kart, birçok mitolojide yer alan çeşitli biçimlerde, son yargının ne olacağını hayal edebileceğinizi gösteriyor. Hüküm kartındaki görüntü, Gabriel'in borazanına cevap vermek için mezardan kalkan kadın, erkek ve çocukları göstermektedir. Uzanmış kolları, evren tarafından yargılanmaya hazır olduklarını sembolize eder. Eylemleri tartılarak yaratıcılarıyla buluşmak üzereler ve sonsuzluğun geri kalanını nerede geçireceklerini bulmak üzereler: cennette mi cehennemde mi? Arka plandaki devasa gelgit dalgası, yargının kaçınılmaz olduğunu ve bu yargının nihai olacağını gösterir.Mahkeme, yeraltı dünyasının hükümdarı olan Pluto tarafından yönetilir. Bu kartın Ölüm'de yankıları vardır, çünkü ikisi de bize her şeyin sona erdiğini ve yeni bir başlangıcın geldiğini hatırlatır.

Düz Mahkeme Kartı Anlamı

Geleneksel Mahkeme kartı anlamı, kendimizi ve eylemlerimizi yansıttığımız ve değerlendirdiğimiz ana odaklanır. Şu anda nerede olduğumuz ve insan olarak büyümek için ne yapmamız gerektiği hakkında daha net ve nesnel bir anlayışa sahip olabilmemiz, öz-yansıtma yoluyla olur. Bir okumada görünen Yargı kartı, hayatınızda kendinizi değerlendirmeye başlamanız gereken bu önemli noktaya yaklaştığınızı gösterir. 


Bu kartı görmek, kendini yansıtma eyleminin getirdiği bir uyanış döneminde olduğunuzu da gösterebilir. Artık neyi değiştirmeniz gerektiği ve kendiniz ve ihtiyaçlarınız için nasıl doğru olmanız gerektiği konusunda daha net bir fikriniz var. Bu, günlük yaşamınızda küçük değişiklikler yapmak veya sadece sizi değil, yakınlarınızı da etkileyen büyük değişiklikler yapmak anlamına gelebilir.


Mahkeme kartı, hepimizin tüm hayatınız boyunca şaşırtıcı bir etkisi olacak seçimlerle karşı karşıya kalacağımızı hatırlatır. Kart, yaptığınız eylemlerin yolunuzun gidişatını tamamen değiştirdiği anları akla getiriyor. Geriye bakmanın olmadığı bir an olmuş olabilir. Bu eylemlerin sonuçları eninde sonunda sizi yakalayacak ve bu kart, zamanın geldiğini gösteriyor gibi görünüyor. Geçmişi bırakmanız gerekebilir, böylece yeni bir hayata sahip olma planlarınızla ilerleyebilirsiniz.


Ters Mahkeme Kartı Anlamı

Tersine çevrilmiş Yargı kartı, kendinizden şüphe ettiğiniz ve kendinizi çok sert bir şekilde yargıladığınız anlamına gelebilir. Bu, sizi bekleyen fırsatları kaçırmanıza neden olabilir. Kaybedilen momentum, planlarınızda geri kalmanıza neden olur ve bu da ilerlemenizi zorlaştırabilir. Bu, temkinli olmamanız gerektiği, ancak gurur ve güvenle ilerlemeniz gerektiği anlamına gelir.

Mahkeme kartı tersine çevirme kartının bir başka okuması, hayatınızı bu noktaya ve şimdiye kadar öğrendiklerinizi yansıtmak için yoğun rutininizden zaman ayırmaya yönelik bir zorlama olabilir. Büyük olasılıkla kendinize bu konu hakkında tam olarak düşünmek ve farkındalıkla ilerlemek için ihtiyacınız olan dersleri öğrenmek için zaman veya alan vermiyorsunuz. Ayrıca geçmiş eylemleriniz için fazla eleştirel olabilirsiniz, bu nedenle ilerlemek için kendinize af vermiyorsunuz. Geçmişte yaptığımız hatalar öğrenme araçlarıdır, bu yüzden hayatın içinde hareket etmemize yardımcı olurlar. Bu hatalara çok fazla odaklanmak tökezlememize ve düşmemize neden olabilir.


Mahkeme Kartı Aşk Anlamı

Şimdi aşk hayatınıza daha yakından bakmanın ve nelerin değiştirilmesi gerektiğini anlamanın zamanı geldi. Yargı tarot aşk anlamı, bir uyanış tarafından başlatılan bir kendini yansıtma ve analiz zamanını gösterir. Aşk hayatınızda bir zamanlar göz ardı ettiğiniz sorunlar artık net bir şekilde görülebilir ve ayarlamalar yapma şansınız olabilir. Partnerinizle iletişimi açık tutun ve ikinizin de birbirinizin ihtiyaçlarının farkında olduğundan emin olun. İkinizin birlikte yaptığı küçük değişiklikler, ilişkiniz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Geçmişteki eylemleriniz ve bunların sonuçları, iyi ya da kötü olsun, şimdi size yetişiyor. Geçmişte hatalar yaptıysanız, öğrendiğiniz dersleri geleceğiniz için değişiklik yapmak için kullanın.Interested in tarot readings? If your answer is yes, you can reach me.