top of page
Visual storytelling project and spiritual blog, The Humantra Official web site Background image
different type of tarot cards

​Numeroloji

Doğum Numerolojisi

Doğduğumuz gün bizim için önemli bir anlam taşıyor - sadece kendimizi biraz daha yaşlı bulduğumuz için değil. Doğduğumuz gün sadece kişiliklerimizi değil, dünyaya karşı tutumumuzu ve hangi yolculuğa çıkacağımızı yönlendirir. Numeroloji portrenizde, doğum günü numarası, yaşam yolu numarası ve tutum numarası olmak üzere üç sayı, hepsi doğum tarihinizdeki rakamlardan gelir. İsminizden gelenlerin aksine, doğum numaralarınız değiştirilemez ve bu nedenle sizi daha güçlü tutar. Doğum gününüzün sizin hakkınızda ne söylediğini merak ediyor musunuz? Okumaya devam etmek!


DOĞUM GÜNÜ RAKAMLARI

Doğum günü numarası basitçe odur — doğduğunuz gün. Doğum günü numarası, insanların sizi ilk bakışta nasıl gördüğünü gösterir; dünya hakkındaki ilk izleniminiz. Yaşam yolu numaranız doğum günü numaranızla uyumluysa, insanlar sizi kolayca okuyabilir. Ancak yaşam yolu numaranız doğum günü numaranızın tam tersi ise, insanların sizi gerçekten anlayabilmeleri için sizi tanımak için daha fazla zamana ihtiyaçları olacaktır. Doğum günü numaranızı almak için doğduğunuz günü kullanmanız yeterlidir. Örneğin, 23. doğumda doğduysanız, doğum günü sayısı 5 için birlikte 2 ve 3 eklersiniz.


1 GÜN (1, 10, 19, 28)

Statükoya uymayan biri gibi görünüyorsunuz; bireyselliklerine her şeyin üstünde değer veren biri. Diğerlerinin aldığı ve takip ettiği gerçek bir liderlik kalitesine sahipsiniz. Herhangi bir odaya sen emredersin.


2 GÜN (2, 11, 20, 29)

Güvenilir görünüyorsunuz — bir durumun her iki tarafını da yapabilen ve adil tavsiye ve rehberlik verebilen biri. Nazik doğanız ve psişik yetenekleriniz nedeniyle insanlar size çekilir.


3 GÜN (3, 12, 21, 30)

İnsanlar seninle ilk tanıştığında, büyük bir izlenim bırakıyorsun. Sevinç yayarsınız ve biriyle ilk tanıştığınızda komik bir hikaye anlatabilir ya da şaka yapabilirsin. İnsanlar genellikle bir sanatçı olduğunuzu tahmin ederler (ya da bir tane olmalıdırlar) çünkü yaratıcı auranızı hissedebilirler.


4 GÜN (4, 13, 22, 31)

Çok ciddi görünüyorsunuz - herhangi bir durumu hızlı ve düzenli bir şekilde halledebilen biri. İnsanlar küçük ayrıntıları fark etme yeteneğinizden ve saçma sapan konuşma tarzınızdan etkilenirler. Bu noktaya gelmeyi seven biri gibi görünüyorsunuz.


5 GÜN (5, 14, 23)

Kabarcıklı bir dışa dönük gibi görünüyorsun. Hızlı zekâ ve eğlenceyi seven doğanız hemen etrafınızdakileri büyüler. Herhangi biriyle kolayca bir sohbet başlatabilirsiniz. İnsanlar her zaman partiye hazır olduğunuzu varsayarlar.


6 GÜN (6, 15, 24)

Birisi ilk tanıştığında hemen varlığını hissediyor. İnsanların hoşlandığı dinamik bir kişiliğiniz var. Küçük çocuklar ve hayvanlar özellikle sizinle bağlantı kuruyor gibi görünüyor.


7 GÜN (7, 16, 25)

Okumak zor. Younsanlar seni ilk etapta nasýl götüreceklerini bilmiyorlar. Zekanızı algıladıkları ve onun tarafından sindirildikleri veya çok sessiz olduğunuz için düşüncelerinizi bilmiyorlar. Senin hakkında bir gizem havan var.


8 GÜN (8, 17, 26)

Kalite ile çevrili olmayı seviyorsunuz. İnsanlar kıyafet, yemek ve kitaplarda mükemmel bir tada sahip olduğunuzu varsayar ve sizden tavsiye isteyebilir. Ayrıca insanların aldığı ve korkutduğu çok yoğun bir doğanız var. Yeni insanlarla tanışırken sıcaklığınızı göstermeyi unutmayın.


9 GÜN (9, 18, 27)

Bir yardımcı olarak çıkıyorsunuz, zor sorunlar ve mücadelelerle başkalarına rehberlik edebilecek biri. İnsanların tüm cevaplara sahip olduğuna inanmasını sağlayan bir havanız var. Ayrıca kendi sıkıntılarıyla size rahat hissetmelerini sağlayacak kadar samimi görünüyorsunuz.


YAŞAM YOLU RAKAMI

Daha önce de belirtildiği gibi, yaşam yolu numaranız numeroloji portrenizdeki en önemli numaradır. Bir astroloji çizelgesindeki güneş işaretine benzer şekilde, yaşam yolu numarası, hayattaki kimliğiniz ve rolünüzdür - hem özünüzde olan hem de olmak istediğiniz kişi sizsiniz. Yaşam yolu numarası, hayattaki yolculuğunuzu ve hangi dersleri öğrenmeniz gerektiğini açıklar. Portrenizde beş numara daha olabilir, ancak bu en çok hissedeceğiniz ve en çok tanımlayacağınız sayıdır. Değiştirilemeyecek bir sayıdır ve yaşam için sizinle birlikte.

Yaşam yolu numarasını, doğum tarihimizin tüm sayılarını toplayarak buluruz. Örneğin, Frida Kahlo'nun yaşam yolu numarasını bulmaya çalışsaydık, doğum gününü 6 Temmuz 1907'de alıp yıkardık: 7 + 6 + 1 + 9 + 0 + 7 = 30, 3+ 0 = 3. Frida Kahlo'nun yaşam yolu sayısı 3'tür.


1 YOL (LİDER)

1 yaşam yoluna sahip insanlar başarı odaklı. Yaptıkları işte en iyi olmak için şiddetli, rekabetçi bir güce sahiptirler. 1 yaşam yolu, kendini motive eden, bağımsız ve çalışkan biri. Siz doğal bir lidersiniz ve yenilikçi zihniniz başkalarının kaçırdığı fırsatları görmenizi sağlar. Başarıya olan kararlılığınız, herhangi bir engeli aşmanıza izin verir. Aslında, zorluklardan hoşlanırsınız çünkü zaferinizi daha tatlı hale getirir. 1'ler genellikle kendinden şüphe ile mücadele eder ve kendi en kötü eleştirmeni olabilir. Lütfen kendinize karşı nazik olmayı unutmayın ve egonuzun işler zorlaştığında yardım istemenize izin vermeyin. Asla yalnız başına mücadele etmek zorunda değilsin.


2 YOL (BARIŞÇI)

2 yaşam yoluna sahip biri diplomattır. Kesinlikle çatışmaya dayanamazlar. 2'ler durumun her iki tarafını yargılamadan görebilirler çünkü çok anlayışlı ve açık fikirlidirler. 2 yaşam yoluna sahip bir kişi empatik, merhametli ve sadıktır ve her şeyden önce koşulsuz sevgiyi ister. Aynı zamanda fiziksel bir yapıya sahiptirler ve derinden sezgiseldirler; genellikle olayları gerçekleşmeden önce hissedebilirler. İki yaşam yolunun uğraşması gereken bir mücadele, onların doğası gereği, hem lanet bir nimettir. 2'ler genellikle başkalarının duygularını hissedebilir ve sağlıklı sınırlar koymazlarsa duygusal olarak drene olabilirler. Herkesin acısını hissetmek zorunda değilsiniz.


3 PATH (SANATÇI)

3 yaşam yoluna sahip biri doğal bir şovmen. Bir odaya yürüdüğünüzde büyük, dramatik bir giriş yapmak için yaşayan birisiniz, sadece yapabileceğiniz için! 3 yaşam yolu yaratıcılığı, eğlenceyi ve başkalarıyla iletişim kurmayı sever. Ayrıca gülmeyi de seviyorsun. 3'lerin çok yaratıcı ruhları var, sanatsal bir şey yapmak istiyorlar. Abartılı olsalar bile keskin zekâları ve hikaye anlatma yetenekleri ile ünlüdürler. 3'ler şiddetle sadıktır ve ne olursa olsun bir kişi tarafından duracaktır. Onlar hakkında belirli bir iyimserlik var - her zaman bardağın dolu olduğunu görebiliyorlar. 3'ün en çok ne ile mücadele edeceği yalnızlıktır. Bir seyirci için yaşıyorsun ve başkalarının şirketi olmadan bunalım geçirebilirsin. Ruh halinizi kontrol etmeyi ve kendinizle zaman geçirmeyi öğrenin.


4 YOL (KURUCU)

4 yaşam yolu çok çalışkandır. Bir bulmacayı, bir zanaat projesini ya da gurur duyabileceğiniz bir hayat inşa etmeyi ister bir şeyler yapmaktan hoşlanan birisiniz. A 4 yeryüzüne, pratik ve sorumludur - hayatınızın mutlu ve istikrarlı hissetmesi için sağlam bir plana ihtiyacınız vardır. 4 s çok ayrıntılı odaklıdır ve işleri uygun yerlere koymak ister. Organizasyon becerileriniz efsanedir. 4s başkalarına öğretmekten zevk alır ve bilgilerini paylaşır. 4 yaşam yolu için en önemli şey evidir çünkü onların güvenli cenneti. 4s, onları sıkıştırabilecek risk korkusuyla mücadele ediyor. Güvende olmak üzülmekten daha iyi bir şey değil.


5 YOL (MACERA)

5 yaşam yolu her zaman "büyük geniş bir yerde macera arayan" kişidir. Değişimi severler ve bir rutine bağlanamazlar. 5 yaşam yolunun aniden işten ayrılması ve ülke çapında hareket etmesi nadir değildir. Rüzgârın esdiği yere giderler. 5 yaşam yolu yeni insanlarla tanışmayı, yeni şeyler öğrenmeyi ve yeni yerleri ziyaret etmeyi sever. Kabarcıklı bir özgür ruh. Yaşamın sonuna kadar ve çeşitli ilgi alanlarına sahip olduğuna inanırlar. 5'ler doğal olarak meraklı ve her şeyi bilmek istiyor. 5'in hayatta nasıl mücadele edeceği, bağlılık korkusudur; bir kişiye ya da bir yaşam biçimine. Özgürlük ve güvenlik arasında bir denge bulmayı öğrenin.


6 YOL (EBEVEYN)

6 yaşam yoluna sahip olan birine genellikle arkadaş grubunun "annesi" denir. 6 yaşam yolunda çocuk yoksa, evcil hayvanlarına, arkadaşlarına veya çalışanlarına çocuk gibi davranacak ve onlara bakacaklardır. Herkesin halledilmesini ve bir durumun kontrolünü ele geçirmeyi sevdiğinden emin olmak için 6 yaşam yolu var. Bu sorumluluğu kendilerine yüklediler. 6 yaşam yolu sevgi dolu, sıcak, besleyici ve büyüleyici. Aynı zamanda çok aile veya toplum odaklılar ve bu beraberlik duygusu onlar için çok önemli. 6 yaşam yolu, özellikle de kendilerinden faydalandıklarını düşünürlerse, kendilerine çok fazla şey vermekle mücadele edecektir. Bu 6 derin bir kırgınlık yapacak. Önce kendine dikkat etmelisin, 6.


7 YOL (ARAŞTIRAN- MERAKLI)

7 yaşam yolu numarası, onlar hakkında bir gizem havası olan biri - anlayamadığınız biri. Bu arada, 7'yi çözmeye çalışırken, bizi analiz ediyor ve gözlemliyorlar. 7 yaşam yoluna sahip insanlar içe dönüktür ve birçok sığ tanıdıktan daha bir veya iki derin arkadaşlığa sahip olmayı tercih ederler. 7 yaşam yoluna sahip biri akıllı, sezgisel ve sevgi araştırmasıdır. Dışarda, doğal güzelliklerle çevrili, özellikle de bir su kütlesinin yakınında en iyi hisseder. Bu yaşamda 7'nin ihtiyacı olan şey güçlü bir ruhsal temeldir. Daha yüksek bir güç - hangi formda olursa olsun, 7'nin topraklanması için önemlidir. Güçlü bir ruhsal temel olmadan, bir 7 yorgun ve alaycı olabilir.


8 YOL (YÖNETİCİ)

8 yaşam yolu olan biri, başarılarını görebilen ve gerçeğe dönüştüren vizyonerdir. 8'in finansal olarak başarılı hissetmesi gerekir ve onsuz kendini güvende hissetmez. 8 yaşam yolu olan biri çalışkan, hırslı ve otorite figürü olarak görülebilir. 8'ler hedefe yönelik ve organize. 8'ler çok dürüst ve ilerlemek için yalan söylemeyi reddediyor. 8 yaşam yolu ile en çok mücadele eden insanlar tavsiye almaktır. Bir seçim yaparken başkalarının değil kararları olduğunu hissediyorlar. 8 aynı zamanda sonsuzluk sembolü olduğundan, bu yaşam yolunda çok yüksek ve çok düşük alçaklar olacaktır. Çok düşük bir noktadaysanız, iyi şansınızın yakında geri döneceğini unutmayın. Sabırlı ol.


9 YOL (İNSANİ)

9 yaşam yolunu özel yapan şey, diğer tüm sayıların niteliklerini içermesidir. En güçlü titreşime sahip oldukları için, istemeseler bile, genellikle güç konumundadırlar. 9 yaşam yoluna sahip bir insan arkadaş canlısı, merhametli ve idealisttir. Aynı zamanda son derece yaratıcı bireylerdir. İnsanların fark ettiği 9'a derin bir şifa kalitesi var. Gerçek insancıllar, 9 yaşam yolu, dünyanın adaletsizliklerini gören ve düzeltmek isteyen, oldukça gelişmiş bir sosyal bilince sahiptir. 9'lar aynı zamanda dünyadaki yerlerinin ne olduğunu anlamak için çok fazla içgözleme ihtiyaç duyan derin manevi varlıklardır. 9 yaşam yolu en çok eski yaraların iyileşmesi ile mücadele eder. Bir 9 ya ailelerinden çok sorumlu olabilir ya da onlar tarafından terk edilmiş hissedebilir. Geçmişi bırakmayı öğrenin.


11 YOL (EMPATİ)

11 yaşam yolu, çoğu sayıdan daha güçlü bir titreşim veren bir ana sayıdır. 11 yaşam yolu derinden sezgisel olan birisidir. Başkalarının duygularına karşı hassassınız ve başkalarının yapamayacağı şeyleri - ilişkilerden veya birinin sağlığından - çabucak öğrenebilirsiniz. 11 yaşam yoluna sahip biri karizmatik, yaratıcı ve idealisttir. Mantıktan ziyade inançlarına güvenen biri. Astroloji, tarot ve numerolojiye çekilirlerdi. Bu yaşamda 11 yaşam yolunun mücadele edeceği şey, bazen bunaltıcı empatinizin neden olduğu kaygıdır. Başkalarına yardım ederken kendinize iyi bakmak önemlidir.


22 YOL (ANA KURUCU)

22 yaşam yolu, çoğu sayıdan daha güçlü bir titreşim veren bir ana sayıdır. 22 yaşam yolu olan insanlar, fikirlerini gerçeğe dönüştürebilecek yetenekli vizyonerlere sahiptir. Pratik doğası gereği potansiyeli olmayan insanlardır. Bu sayı insanlığa daha büyük iyilik için hizmet etmeye çalışır. 22 yaşam yoluna sahip biri sorumlu, sezgisel ve bilgidir. 22 yaşam yolunun hayatta nasıl mücadele edeceği, kendi potansiyellerinin yükü olan başarısızlık korkusudur. Risk almak için kendinize güvenmeyi öğrenin.


TUTUM RAKAMI

Tutum numaranız, hayata nasıl yaklaştığınız ve başkalarına verdiğiniz titreşimdir. Tutum numaranızı hayatı kişisel olarak nasıl ele aldığınızı düşünün. Doğum numaranızı ve doğum ayınızı toplayarak tutum numaranızı keşfedersiniz. Örneğin, Michelle Obama'nın tutum numarasını bulmak için doğum gününü alıyoruz: 17 Ocak ve 1 + 1 + 7 = 9'a böleriz. Michelle Obama'nın tutum sayısı 9'dur.


Tutum rakamları Tanımları


1 TUTUM

Yardım istemekten hoşlanmıyorsunuz. Kendi kendine yeterli olmayı ve kaderini kontrol etmeyi tercih ediyorsun. Çok motive oluyorsunuz: aklınızda bir hedefiniz olduğunda, bunu başarmak için ne gerekiyorsa yapacaksınız.


2 TUTUM

Kolay bir doğanız var ve insanlara şüphenin yararını vermeye hazırsınız. Etrafınızdakilerin duygularına karşı çok hassassınız. Sevgi verme ve alma arzunuzla motive oldunuz.


3 TUTUM

Kalpten çok gençsin. Doğal coşkunuz ve çocuksu merakınız nedeniyle, insanlar sizi gerçekte olduğunuzdan daha genç olduğu için yanılıyorlar. Ruh halleriniz o kadar büyük ki, hem olumlu hem de olumsuz yollarla başkalarını etkileyebilirler. Neyse ki, kötü ruh halleriniz uzun sürmez.


4 TUTUM

Siz mantığı tercih edersiniz. Liste yapıp her ayrıntıyı takip ederek yaşamın kaosuyla mücadele ediyorsunuz. Hayatın size atabileceği her duruma hazırsınız. Düzenli kalmak sağlığınız için önemlidir.


5 TUTUM

Hayata kaygısız bir yaklaşımın tadını çıkarırsınız. Sizin için çeşitlilik hayatın baharatıdır. Rutini sevmiyorsunuz ve çoğu zaman bir anda haberleri değiştiriyorsunuz. Her gün yeni bir macera olduğunu görüyorsunuz.


6 TUTUM

Siz içgüdüsel olarak başkalarını besleyen doğal bir bakıcısınız. Birisine söyleyecek ya da başıboş bir hayvan alabilecek bir yer sunan ilk kişi sensin. Kolayca sorumluluk alırsın. Harekete geçtiğiniz ve düzelttiğiniz yüksek stresli durumlarda iyi iş çıkarırsınız.


7 TUTUM

Eşyaları yeleğe yakın tutmayı seviyorsun. Duygularınızı kolayca ortaya çıkarmazsınız, ancak sürekli olarak başkalarını analiz edersiniz. İçgözlemsel ve derin bir ruhsalsınız, her zaman hayatın sorularını cevaplamaya çalışıyorsunuz. Düşüncelerinizi ve seçeneklerinizi yalnızca gerçekten güvendiğiniz kişilere açıklarsınız.


8 TUTUM

İnsanlara gerçekte ne düşündüğünüzü söylerken sorun yaşamıyorsunuz - ve hiçbir şeyi şekerlemiyorsunuz. Dürüst bir şekilde yaşamaya çalışıyorsunuz ve fon için hiçbir faydası yok. Güçlü kişiliğiniz, hırsınız ve çalışma etiğiniz tarafından yönlendirilir. Para sizin için önemlidir, çünkü güvenliği ve istikrarı temsil eder.


9 TUTUM

Hayattaki sloganınız "Başkalarına nasıl yardımcı olabilirim?" Siz insani ve merhametli bir lidersiniz. Dünyayı daha iyi bir yer yapmak istiyorsun. Sosyal bilinciniz ve sadık takipçileri çekebilme yeteneğiniz nedeniyle harika bir aktivist olursunuz. Cömert kalbinizin sizi yaşam boyunca yönlendirmesine izin verin.


Interested in numerology? If your answer is yes, you can reach us.

bottom of page