top of page
Visual storytelling project and spiritual blog, The Humantra Official web site Background image
İkizler

(21 Nisan – 20 Mayıs)

İkizler

Zodyak’ın 12 burcunun üçüncüsü olan İkizler burcunun döngüsü ilkbaharın sonlarında başlar, 21 Mayıs – 20 Haziran tarihleri arasına denk gelir. Yıldız haritanızda İkizler burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da pek çok gezegen yıl boyunca İkizler burcunun rüzgarlı enerjisini harekete geçirerek bu burçtan geçtiği için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, İkizler burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

İkizler burcunun kişisel özellikleri

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. İkizler burcu dört değişken burçtan biridir (diğerleri Başak, Yay ve Balık’tır). Değişken burçlar mevsimleri sona erdiren burçlardır ve her mevsimden dersler almışlardır. Her şeyin bir sonu olduğunu bilirler ve görevleri herkesin mevsim değişimine uyum sağlamasına yardımcı olmaktır. Diğer burçlardan daha bilgedirler. Diğer burçlara göre değişime daha kolay ayak uydurabilirler; pek çok duruma uyum sağlamak için bukalemun gibi renk değiştirirler. Ayrıca Zodyak’ın düzeltmenidirler: Kardinaller bir plan öne sürer, sabit burçlar planı eyleme döker, değişken burçlar ise eleştirel bir gözle son rötuşları yapar.


Zodyak’ta hava elementine sahip olan ilk burç İkizler olduğu için İkizler burcu, değişim ve iletişim rüzgârlarını başlatan ilk rüzgâr gibidir. İkizler burcu, büyük ve yaratıcı bir sinerji oluşturarak bir anda insanları iletişime geçirir. İkizler burcu gezegen döngüsündeyken hepimiz arkadaşlarımızla daha fazla zaman geçirmeye meyilli oluruz.


Enerjisi hızlı ve telaşlıdır. İkizler burcu iletişimi yönetir; esprili kelime oyunlarına, dinamik diyaloglara ilham verir. İkizler burcu geçişleri beyin fırtınaları ve sosyalleşme açısından harika bir dönemdir. Ayrıca bu burç, fikirlerin buluşmasından yanadır. İkizler burcu gezegen geçişi sırasında konuşma yetilerimiz gelişir; arkadaşlarımızla saatler boyunca o konudan bu konuya konuşurken bulabiliriz kendimizi. Öte yandan hayatın inişli çıkışlı yönünü temsil eder; ayak uydurmayı becerebilirseniz müthiş bir heyecan yaşamış olursunuz.


İkizlerin doğası çocuk masumiyetine sahiptir; kardeşliğe, birbirinden tamamen farklı kişiliklere sahip olan dostlar ve akrabalar arası sevgiye olan inançlarını temsil eder. Bu burcun insanlarının görevi farklılıkları birleştirmek ve canlarını kardeşleri ya da arkadaşları uğruna feda etmeye hazır hâle getirmektir.


Etkileyici ve zeki İkizler burcu, tek bir beden içinde iki farklı kişiliği temsil eder; hangisiyle karşı karşıya olacağınızı asla bilemezsiniz. Sosyal, dışa dönük ve eğlenceli olsalar da aniden ciddileşme ve huysuzlaşma eğilimindedirler. Son derece meraklıdırlar; her zaman yapmak istedikleri şeyler için yeterince vakitleri olmadığını düşünürler.

İkizler burcu kadını

İkizler burcu kadını – Aşk

İkizler burcu kadını çoğunlukla sapyoseksüeldir; keskin bir zekâyı çekici bulur. Tatlı ve şapşal bir sevgili, İkizler burcu kadını için uygun değildir. Onun iletişim yeteneklerine ayak uydurabilen, kelime oyunlarına, şakalarına eşlik edebilecek birini ister.


İkizler burcu kadını – Cinsellik

İkizler burcu kadını son derece flörtöz bir kişiliğe sahiptir. Utangaç olmayan ve iletişime açık insanları sever. Seks sırasında role-playyapmaktan zevk alır; heyecan verici fantezileri canlandırarak farklı kişiliklere bürünmeyi sever.


İkizler burcu kadını – İlişkiler

Bu zeki kadın için fikirlerin uyuşması son derece önemlidir; fikirler diyarında eşini bulduğu zaman heyecan ve enerjiyle dolar. Esprilerine eşlik etmeye istekli, ani fikir değişimlerine de hazırlıklı olmalısınız; tartışma esnasında şeytanın avukatına dönüşebilir. Ayrıca tüm gece sohbet etmeye de hazır olun; her zaman konuşacağı bir konu vardır.


İkizler burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

İkizler burcu kadınları alışveriş yapmayı ve yeniliği severler. Pahalı ya da havalı şeyler almasına gerek yoktur; aldıkları yeni şeyleri genelde ikinci el pazarlarından, kermeslerden toplarlar. Eşyalarının çoğuna bağlılık duymazlar ve cömert kişilikleri nedeniyle sahip oldukları şeyleri ihtiyacı olan komşularına, arkadaşlarına vermeyi severler.


İkizler burcu kadınına ne hediye alınır?

İkizler burcu kadınına hediye almak başlı başına bir zevktir; genelde ne hediye alırsanız alın mutlu olurlar. Sıra dışı nesnelerden hoşlanırlar, bilhassa bu nesnenin ilginç bir hikâyesi varsa. İkizler kadınını etkilemek için çok para harcamanıza gerek yoktur – bir sürü ıvır zıvırın bulunduğu bir dükkâna götürmek, pahalı bir hediyenin ambalajını açmaktan daha fazla mutlu edecektir.

İkizler burcu erkeği

İkizler burcu erkeği – Aşk

Âşık bir İkizler erkeği her zaman kafa karıştırıcıdır. Bu burcun değişken mizacı ve baş döndüren zekâsı, aklı başında ve stabil sevgililerden çabuk sıkılan insanlar için şahanedir. Sosyalleşmeyi, partilere katılmayı seven biriyseniz, evde sessiz sessiz oturmayı sıkıcı bulan İkizler erkeği sizin için iyi bir eş olacaktır.


İkizler burcu erkeği – Cinsellik

İkizler erkeğinin ilişkinin içinde kalabilmesi için zekâsının uyarılmasına ihtiyacı vardır. Onu zekânızla etkileyin; kıvrak zekâlı biriyseniz aklını çelebilirsiniz. Cinsellik konusunda yeni şeyler denemeye hazırlıklı olun.


İkizler burcu erkeği – İlişkiler

İkizler burcu erkeğinin ajandası hep dolu olduğu için onu kesin bir plan yapmaya ikna etmek zordur. Sizinle sürekli iletişim halinde kalsa da unutmayın ki iletişim halinde olduğu tek kişi siz olmayabilirsiniz. İkizler erkeği aynı anda birden fazla kişiyi idare etmesiyle meşhurdur. Kimsenin kalbini kırmak istediğinden değil; sadece gerçekliği algılama biçimi bazen gerçekte olan bitenle çatışma halinde olduğu için böyle davranır.


İkizler burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

İkizler burcu erkeği sürekli dolaşır; seyahat ederken bile o koltuktan bu koltuğa geçer. Dur durak bilmeyen zihninin yeni bilgilerle meşgul edilmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle kafa karıştırıcı filmleri ya da oyunları seyretmeyi sever. İzleyiciyi ters köşeye yatıran, merakını canlı tutan gizem ve gerilim filmlerini sever.


İkizler burcu erkeğine ne hediye alınır?

Tüm burçların arasından hediye alınması en kolay olan burç İkizler burcudur. İkizler burcu erkeği yeniliğe ve teknolojiye bayılır. Bir tomar para ödenmiş hediyelerdense küçük ve eğlenceli ıvır zıvırlar daha çok hoşuna gidecektir. Kitaplar her zaman için İkizler erkeğinin favorisidir; sevdiği bir dergiye abonelik yaptırmak, sevdiği bir kitapçıdan hediye kartı almak hoşuna gidecektir. Beraber oynamak için de yapboz ya da kutu oyunu gibi hediyeleri de tercih edebilirsiniz.

İkizler burcunun burç uyumu

İkizler burcunun iyi anlaştığı burçlar

Terazi – İkizler uyumu

Terazi – İkizler birlikteliği, kelimenin tam anlamıyla ideal bir birlikteliktir. Sadece entelektüellik, sosyallik ve iletişim kurma açısından değil, aynı zamanda sanat, kültür ve eğlence tutkusu açısından da uyuşurlar. Cinsellik konusunda da birbirlerini çok iyi anlarlar; iki burcun da kıskançlık sorunu yoktur. Birliktelikleri samimi ve açık, zamana göğüs geren bir birliktelik olacaktır.

Kova – İkizler uyumu

Kova ve İkizler birlikteliği sürprizlerle dolu bir birlikteliktir ve her ikisi de değişimden, çeşitlilikten hoşlandığı için ikisine de iyi gelecektir. İkisi de sosyalleşmeyi, iletişim kurmayı sever; bu sayede ilişkilerinde arkadaşlık unsurunu sürdürebilirler ve bu da ilişkilerinin uzun sürmesini sağlar.

Koç – İkizler uyumu

Bir Koç – İkizler birlikteliği hareket ve enerji dolu bir birlikteliktir; her ikisi de sahip oldukları enerjiyi birbirine göstermekten keyif alır. İkizler borcu doğal bir maharetle Koç burcunun liderlik tutkusuna övgüler düzer; bu şekilde anlaşabilirler. Ayrıca ikisi de bilgiye ve öğrenmeye açtır.

İkizler burcunun anlaşamadığı burçlar

Balık – İkizler uyumu

Balık burcu son derece duygusaldır; bu yüzden İkizler burcunun zaman zaman umursamaz ve vefasız olma eğilimine ayak uyduramazlar. Eğlence düşkünü İkizler de Balık’ı fazla duygusal, kırılgan bulur. Birliktelikleri çoğu zaman güvensizlik, iletişimsizlikle sona erer.

Başak – İkizler uyumu

Her ne kadar ikisinin hayat yaklaşımları rasyonel olsa da son derece farklı noktalardan yaklaşırlar. İkizler burcu, Başak burcunun titiz yaklaşımını sıkıcı ve yorucu bulurken Başak da İkizler’in değişkenliği nedeniyle ilişkiden soğuyacaktır. Ayrıca İkizler burcu, Başak burcunun titiz standartlarına uyum sağlayamayacak; Başak burcu da eleştirelliği nedeniyle İkizler’i kendinden uzaklaştıracaktır.

Akrep – İkizler uyumu

Akrep burcunun kendini geliştirme ve mahremiyet tutkusu İkizler burcunun sosyalleşme, enerjisini dışa aktarma isteğiyle çatışma eğilimindedir. İkizler burcu hayata yüzeysel, uçarı bir yaklaşıma sahip olduğu için eğilmez bükülmez kuralları olan Akrep burcuyla sorunlar yaşayacaktır. Birbirlerinin dilinden konuşmayı öğrenebilirseler Akrep’in dinamizmi İkizler’in pratik zekasıyla güzel bir uyum yakalayabilir.

Belirsizler

İkizler – İkizler uyumu

Bir yandan iki İkizler sohbet, macera ve eğlence dolu bir ilişki yaşama konusunda diğer burçlara oranla daha başarılı olsalar da diğer yandan İkizler – İkizler birlikteliği istikrar, ciddiyet ve bağlılık gibi durumlarda zayıf olma eğilimindedir. Daha ayakları yere basan bir ilişki kurmayı becerebilirseler epey ilginç bir birliktelikleri olabilir.

Yay – İkizler uyumu

Yay burcu da İkizler burcu da son derece anlayışlıdır; başkalarının farklılıklarını kolayca kabullenir ve sorunları kolayca çözerler. İkisi de öğrenmeyi, çeşitliliği, cinselliği sever. Bununla birlikte ikisinin de ayakları yere sağlam basmaz; uçarıdırlar. İlişkilerinin başladığı gibi aniden bitme ihtimalleri yüksektir ama tatminkâr ve yenilikçi bir ilişki de yaşayabilirler.

İkizler burcuna uygun meslekler

İkizler burcu değişken ve açık fikirli tabiatları nedeniyle harika bir sanatçı, bilhassa da gazeteci ve yazar olabilirler. Ayrıca esneklikleri sayesinde ticarette başarılı olabilirler. “Ağırlıklı olarak muhabir, reklamcı, gazeteci, halkla ilişkiler uzmanı, medya çalışanı, öğretmen, hukukçu, radyocu, sihirbaz, DJ, editör, çevirmen, bilim insanı, matematikçi olurlarsa daha mutlu bir iş hayatı yaşayabilirler.”

İkizler burcu (21 Nisan – 20 Mayıs) özellikleri

Sembolü: İkizler

Elementi: Hava

Niteliği: Değişken

Yönetici gezegeni: Merkür (iletişim ve haberleşmenin gezegeni)

Renk: Açık yeşil, sarı

Gün: Çarşamba

Uğurlu sayılar: 5, 7

Uğurlu taşları: Akuamarin, Akik, Topaz, Sitrin, Turmalin

Vücutta tekabül ettiği yer: Omuzlar, eller ve kollar

Olumlu özellikleri: Etkileyici, özgün, iş bilen, alımlı, akıllı, maceracı

Olumsuz özellikleri: Vesveseli, dengesiz, iki yüzlü, yargılayıcı, depresif

En sevdiği şeyler: Müzik, kitaplar, dergiler, sohbet etmek, kısa gezintiler

Nefret ettiği şeyler: Yalnız olmak, sınırlandırılmak, tekrar ve rutin, dar görüşlü insanlar, geleneksel moda, otorite figürleri, sessizlik

Gizli tutkuları: Tüm cevapları bulmak

Güçlü yanları: Kibar, sevecen, meraklı, uyumlu, yeni fikirleri çabucak öğrenebilir olmaları

Zayıf yanları: Gergin, tutarsız ve kararsız olmaları

Interested in horoscope? If your answer is yes, you can reach us.

bottom of page